Nawigacja samochodowa NavRoad XARO Polska

Nawigacja samochodowa NavRoad XARO Polska posiada 5-calowy dotykowy wyświetlacz o rozdzielczości 800 x 480 pikseli. Dzięki szybkiemu procesorowi Allwinner A13 o częstości taktowania 1 GHz może ona w bardzo krótkim czasie wyznaczyć nawet najbardziej skomplikowaną trasę. Ponadto urządzenie jest wyposażone w 512 MB pamięci DDR3, która pozwala na bezproblemowe korzystanie z różnych aplikacji. W sprzęcie tym zastosowano otwarty system Android 4.0, dzięki czemu można pobrać takie oprogramowanie nawigacyjne, które będzie najbardziej praktyczne.

fot. Navroad

fot. Navroad

Nawigacja posiada 4GB wbudowanej pamięci FLASH, którą można z łatwością rozszerzyć za pomocą kart pamięci micro SD i micro SDHC. Dzięki przewodnictwu głosowemu kierowca może skupić się tylko na drodze, natomiast transmiter FM pozwala na podłączenie urządzenia do istniejącego odbiornika radiowego i korzystanie z głośników samochodowych. Nawigacja ma wbudowaną szczegółową mapę Polski, której dostawcą jest AutoMapa. Ponadto WiFi możliwe jest bezprzewodowe korzystanie z zasobów sieci oraz internetu.

Za pomocą tego urządzenia można wyznaczyć trasę dla samochodów osobowych oraz dla pieszych. Do wyboru jest między innymi trasa najszybsza, najkrótsza, łatwa, z pominięciem korków, miejsc niebezpiecznych, czy przepraw promowych, a także z ręcznym określeniem miejsc przelotowych. Wizualizacja mapy jest dwu lub trójwymiarowa, a cały interfejs jest w języku polskim. Urządzenie jest wyposażone w odtwarzacz multimedialny, ma wbudowaną bazę fotoradarów oraz asystenta pasa ruchu. Wymiary nawigacji to 134 x 84 x 12 mm, a jej cena wynosi od 420 zł do 490 zł.