Nawigacja samochodowa NAVROAD DRIVE Europa

Nawigacja samochodowa NAVROAD DRIVE Europa to sprzęt wyposażony w elegancką czarną obudowę oraz 5-calowy ekran dotykowy TFT o rozdzielczości 480 x 272 piksele. Przód obudowy zrobiono z wysokiej jakości materiału o fakturze szczotkowanego aluminium. Dzięki procesorowi Mstar MSB2531 o szybkości taktowania 800 MHz sprzęt pracuje płynnie i bardzo szybko wytycza trasę. Ponadto w urządzeniu zastosowano pamieć RAM o pojemności 128 MB, która pozwala na bezproblemowe korzystanie z programów nawigacyjnych. Wbudowana pamięć FLASH ma 128 MB, ale można ją rozszerzyć do nawet 32 GB dzięki kartom pamięci micro SD i micro SDHC.

fot. Navroad

fot. Navroad

W urządzeniu zastosowano system operacyjny Windows CE 6.0, który pozwala na instalację oprogramowania przeznaczonego do tej właśnie platformy. Co ważne, nawigacja jest wyposażona w 66-kanałowy moduł GPS, który gwarantuje bardzo szybką łączność z satelitami oraz ciągłość sygnału na całej trasie. W urządzeniu znajduje się gniazdo miniUSB, dzięki któremu można szybko naładować akumulator Li-Polymerowy.

System zastosowany w nawigacji jest otwarty, więc można samodzielnie wybrać najbardziej optymalny program do wyznaczania trasy. Sprzęt jest również wyposażony w gry, kalendarz i kalkulator, a także nowoczesny odtwarzacz multimedialny i przeglądarkę zdjęć. Obszar objęty mapą to cała Europa, a aktualizacje zapewnia mapFactor. Sprzęt jest nieduży, posiada złącze słuchawkowe oraz ładowarkę samochodową. Jego wymiary to 8,4 x 13,4 x 1,2 cm, a cena wynosi od 240 zł do maksymalnie 570 zł.